18
fanoušků

Došek dál pálí, odvrátil prohru Slovácka v Českých Budějovicích

15.09.2014, pondělí, 10:57

Díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase prvoligoví fotbalisté Slovácka remizovali 2:2 v Českých Budějovicích. Bod jim zajistil gólem v závěru útočník Libor Došek, který letos skóroval už pošesté.    Z dvougólového direktu se dokázali vzpamatovat fotbalisté Slovácka. I přes nezvládnutý první poločas, v němž děravá obrana dvakrát inkasovala, si z Českých Budějovic vezou remízu 2:2. V prvoligové tabulce jsou díky tomu na dělené šesté příčce.

„V prvním poločase jsme hráli katastrofálně. Všechno bylo špatně. Bylo to zaslouženě dva nula pro Budějovice,“ uznal slovácký útočník Libor Došek. „Přišli jsme na hřiště a bylo to mdlé, bez soubojů, bez nabídky, bez pohybu.“

Kouč hostujícího týmu Svatopluk Habanec byl z výkonu svých svěřenců v první půli v šoku. „Ani jsem tentokrát o přestávce neměl zvýšený hlas, spíš jsem se ptal hráčů, co to má znamenat,“ poznamenal Habanec. „Domácí byli jasně lepší v důrazu, přechodové fázi, zakončení. My měli jen pár náznaků. Soupeř byl dobře nachystaný, nenechal nás rozehrávat a krajní hráči chodili do brejků, které byly velice nebezpečné.“

Ve skutečnosti ale Habanec dokázal i zvýšit hlas. A nabuzený slovácký tým byl zpátky na hřišti už pět minut před startem druhé půle. „Tam nebylo nutné říkat něco dlouhého. Seřvali jsme se, trenér nás seřval a mohli jsme se jít rozběhat, protože jsme byli v prvním poločase bídní,“ uvedl útočník Došek. „První a druhý poločas, to byl rozdíl jako prase.“

Ztrátu po trefách Linharta z 15. a Vošahlíka z 25. minuty začalo Slovácko umazávat brzy po návratu na hřiště. Už po sedmi minutách se své letošní první branky dočkal loňské nejlepší slovácký střelec Milan Kerbr - prosadil se z brejku po skvělé Šumulikoského kolmici.