Z PLOCHY | Tomáš Břečka po zápase v Hradci Králové

15.02.2024
04.02.2024

ČSK Uherský Brod : 1. FC Slovácko B

16.06.2020, úterý, 21:05

Fotbalisté Uherského Brodu zakončili první část přípravy, pod staronovým trenérem Martinem Ondou v sobotu dopoledne remizovali s béčkem Slovácka 1:1. Skóre v 17. minutě otevřel domácí Pochylý, hosté z Uherského Hradiště v závěru srovnali gólem Řeholy.

Konečná remíza je spravedlivá. „Výsledek odpovídá tomu, co se dělo na hřišti,“ souhlasí Onda. „Bylo to vyrovnané utkání. Nic hrozného, šíleného. Hosté byli častěji u míče a lépe kombinovali, my jsme ale taky rovněž několikrát zahrozili,“ přidává zkušený kouč.

Třetiligoví soupeři potrestali chybu protivníka. Domácí udeřili už v 17. minutě, hosté se trefili po nákopu do šestnáctky Broďanů, kdy se dopředu vysunula většina týmu.

„Z naší strany to nebyl úplně povedený zápas. Kluci, co už byli v juniorce si s těmi, co k nám přišli z dorostu, si na sebe stále zvykají. Souhra není optimální, ale na sehrání máme pořád dost času. Remízu bereme, utkání bylo vyrovnané,“ uvedl asistent trenéra Slovácka Zdeněk Botek.

Rezerva ligového týmu na Orelském stadionu protočila až na jednoho hráče dvě kompletní jedenáctky. „Do druhé půle šlo devět nových fotbalistů,“ říká Botek.

Dres béčka navlékli také talentovaní mladíci Vecheta, Polášek či Vincour, kteří patří do ligového kádru. Do Slovácka se vrátil stoper Suchý, v klubu je na zkoušce Dominik Kostka. Čtyřiadvacetiletý hráč Bohemians 1905 působil minulou sezonu v Rakousku, nyní se ale vrací zpátky do Česka. Štěstí nyní zkouší v Uherském Hradišti.

Domácí trenér Onda postrádal zraněného Mančíka, žádnou novou posilu tým zatím nepředstavil.

Zatímco pro Uherský Brod bylo sobotní utkání posledním před krátkou letní pauzou, béčko Slovácka ve středu hraje s divizním Bzencem.

• kecipep - 16.06.2020, úterý, 21:09