Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

České Budějovice - Slovácko 2:2, Jihočeši přišli o tři body v závěru

19.03.2012, pondělí, 08:10

Kvůli dvěma gólům inkasovaným v závěru přišli fotbalisté Českých Budějovic o výhru nad Slováckem. Drží však sérii neprohraných zápasů, přemožitele nenašli v posledních šesti kolech a od předposlední Ostravy je nyní dělí pět bodů.

Slovácko přerušilo Jihočechům šňůru čtyř domácích vítězství, Budějovice ovšem bodovaly na domácím stadionu poosmé v řadě.

Ještě čtyři minuty před koncem vedli domácí brankami Klesy a Otepky z penalty, ale Hlúpik a střídající Čtvrtníček zachránili hostům bod.

Slovácko přitom nastoupilo bez tří stabilních hráčů základní sestavy - brankáře Filipka, obránce Kubáně a především útočníka Doška, který v minulém kole svými góly rozhodl o vítězství nad Bohemians.

"Máme od začátku jara trochu smůly a teď se nám poprvé vyhnula. I když musím hráčům za výkon poděkovat a také za to, že i za nepříznivého stavu dál bojovali," uvedl Miroslav Soukup, trenér Slovácka.

Domácí začali v ofenzivním tempu a prakticky z první příležitosti skórovali. Ve 14. minutě se po Krajčíkově centru dostal míč až ke Klesovi a ten překonal Heču. Českobudějovický záložník se trefil ve třetím domácím zápase za sebou.

Jihočeši po gólu ještě víc ožili, dařily se jim kombinační akce, ale žádnou z nich nedotáhli do konce a elán jako by z nich postupně vyprchal. Slovácko se po rozpačitém úvodu osmělilo k útočným výpadům. Ale Volešákovu střelu Daněk vyrazil a zkrotil i následný Valentův poskakující míč.

Po přestávce se domácí vrátili k ofenzivě. V 60. minutě přesně hlavičkoval Řezníček, publikum se už pomalu radovalo z gólu, ale Heča vyrazil. Vzápětí se po Sandrově střele míč zastavil o Kordulu, rozhodčí Kocourek ukázal, že kapitán Slovácka zasáhl rukou, a nařídil penaltu, kterou Otepka proměnil.

Slovácko předvedlo nevídaný finiš. V 72. minutě se po rohu prosadil povedenou ranou Trousil, ale Daněk jeho pokus ještě zlikvidoval. V samotném závěru byl Hlúpik úspěšnější a střelou po zemi vykřesal naději. A v posledních vteřinách utkání propadl po autu míč až ke Čtvrtníčkovi, jenž pohodlně vyrovnal.

Podle českobudějovického trenéra Františka Cipra by tak zkušené mužstvo nemělo ztrácet dobře rozehrané zápasy. Kouč domácích především nechápal, jak si jeho svěřenci nechali dát dva góly v závěrečných vteřinách utkání. "Ten zápas jsme měli v klidu dohrát někde v prostředku hřiště," uvedl Cipro.

SK Dynamo Č. Budějovice 1.FC Slovácko 2:2 (1:0)
Góly: 14. M. Klesa , 66. R. Otepka (pen.) - 88. F. Hlúpik , 90. J. Čtvrtníček
Č. Budějovice: M. Daněk - M. Krajčík , T. Řepka , R. Lengyel , J. Machovec - M. Klesa (90. P. Novák ), R. Otepka , F. Rýdel , P. Javorek , J. Sandro - J. Řezníček (86. F. Němec )
Slovácko: M. Heča - P. Reinberk , R. Mezlík , J. Trousil , O. Franta - L. Volešák (71. M. Trávník ), M. Kordula , D. Pavelka , V. Valenta (55. M. Kovář ), F. Hlúpik - J. Lukáš (66. J. Čtvrtníček )
Žluté karty: 67. F. Rýdel , 90. R. Otepka - 36. M. Kordula , 53. P. Reinberk , 66. J. Trousil
Rozhodčí: T. Kocourek - G. Santarius ml. , J. Moláček
Počet diváků: 3621 (54% z kapacity 6746 diváků)