Sektor B3 - místo kde stojíme za Slováckem!
Fanoušci v zápase proti Liberci
06.08.2019

Boleslav - Slovácko 0:0, nudný souboj pohárových adeptů gól nepřinesl

22.02.2020, sobota, 17:29

Dva adepti na pohárová umístění ani ve druhém jarním utkání nevyhráli a k tomu ani neskórovali. Mladá Boleslav v 22. kole Fortuna ligy remizovala v nudném zápase se Slováckem 0:0.

Mladá Boleslav, pátý tým po podzimu, před týdnem utrpěla debakl v Českých Budějovicích. V lize už počtvrté za sebou nezvítězila.

Slovácko, které první část sezonu zakončilo na šesté příčce, podlehlo doma Ostravě.

Oba celky mají ambice poprat se účast v evropských pohárech, ale v prvním poločase mnoho atraktivního nepředvedly. Největší šance se zrodila už ve třetí minutě, kdy vyslal Zelený křížným přesným pasem do šance Budínského. Ten ale už nenašel dost klidu k pořádnému zakončení a brankář Trmal mu vyběhnutím šanci sebral.

Poté na hřišti převládl taktický boj a obava z chyby. Oba týmy se snažily předčít soupeře především po stranách, ale to se jim nedařilo a v chladné atmosféře tak brankové příležitosti nepřicházely. Hra byla vyrovnaná, mírnou střeleckou aktivitu si udržovali Středočeši.

Druhý poločas začal opět šancí v podání Budínského, ale domácí záložník svůj souboj s Trmalem prohrál i podruhé. Hra po pauze vypadala oboustranně živěji a v 56. minutě měli domácí hodně blízko k vedení. Centr přes střed šestnáctky však nedokázali ve slibné pozici zakončit jak Wágner, tak na zadní tyči sbíhající Tatajev. Hosté mohli vzápětí rychle kontrovat po individuálním průniku Petržely, který ale prováhal vhodný moment pro střelu a jeho přihrávka na spoluhráče již nebyla příliš přesná.

Oba trenéři už po hodině hry stáhli své hrotové útočníky. V 70. minutě byli hosté nejblíže vedení, ale Havlík z přímého kopu trefil tyč. Osm minut před koncem prohrál Zelený souboj na hranici šestnáctky a odražený míč se dostal před střídajícího Zahustela, jehož tvrdý pokus domácí brankář Šeda vyrazil. Středočeši se k možnosti strhnout vedení na svoji stranu již ani nedostali, Jiří Klíma v nastaveném čase slabým pokusem ani netrefil branku.