27. 8. 2017
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Bod na Dukle pro Slovácko zachránil minutu před koncem Petr

4. 5. 2014, neděle, 11:16

Fotbalisté 1. FC Slovácko chtěli před pražskou Duklou uhájit šestou příčku tabulky, což se jim podařilo. Dlouho bezbrankový zápas pět minut před koncem naklonil na stranu domácích někdejší útočník modrobílých Zbyněk Pospěch, Slovácko ale stihlo odpovědět, když se po Kerbrově centru zblízka trefil Petr.

Trenér Slovácka měl po utkání rozpolcené pocity. „Tím, že jsme prohrávali, tak nakonec remízu bereme. I přesto, že jsme dneska měli víc brankových příležitostí než domácí," nechal se slyšet Svatopluk Habanec.

Mrzely ho hlavně dvě situace z úvodní pětačtyřiceti­minutovky, kdy domácím pomohla branková konstrukce. Nejprve po rohovém kopu Valenty napálil míč do tyče Diviš, na břevně pak skončila hlavička Veliče Šumulikoského, na kterou si ještě sáhl domácí gólman Rada. Ten hned na začátku zápasu vychytal i Valentu

Šance ale měli i domácí. V nadějných pozicích ale neměli dobře seřízená mířidla Matěj Hanousek i Mareš, Ouedraogovu tutovku zase na brankové čáře zastavili obránci Slovácka.

„Obě mužstva chtěla hrát nahoru, bylo dost situací před oběma brankami. V první půli Slovácko hrozilo ze standardek, dali tyčku a břevno. Herně jsme o trochu lepší byli asi my, bohužel proměňování šancí je naše veliká slabina," postekl si domácí lodivod Luboš Kozel.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé půli. Hodně blízko prvnímu gólu byl po hodině hry Došek, jehož hlavičku pod břevno zlikvidoval dalším dobrým zákrokem Rada. O deset minut později zase slibnou šanci neproměnili domácí. Pospěchovu střelu neudržel Heča, ale dobíhajícímu Bergerovi dorážka nevyšla.

Pět minut před koncem už se však Dukla radovala. Berger z přímého kopu našel Pospěcha, který umístěnou hlavičkou nedal Hečovi šanci – 1:0. Hosté se ovšem s porážkou odmítli smířit a o čtyři minuty později Petr zařídil konečnou remízu – 1:1.

„Měli jsme velice blízko k vítězství, i když remíza asi odpovídá průběhu hry. Druhý poločas už byl víc otevřený. My jsme se snažili a za tím gólem šli. Když se nám ho podařilo vstřelit, tak jsme naší hloupostí a nezkušeností dovolili soupeři vyrovnat. Můžete dostat gól, ale ne takový, kdy vám v poslední minutě soupeř projde přes čtyři hráče," kroutil hlavou nespokojený Luboš Kozel.

„Jestli jsme chtěli pomýšlet na výhru, tak jsme museli dát první branku, což se bohužel nestalo. S určitými pasážemi hry nejsem moc spokojený. Na to, abychom se usadili v tomto umístění, je určitě hráčům co vytknout," udělal Svatopluk Habanec tečku za páteční předehrávkou 27. kola Gambrinus ligy.

FC Dukla Praha – 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

Branky: 85. Pospěch – 89. Petr. Rozhodčí: Jílek – Kříž, Hrabovský.
ŽK: Ouedraogo, Berger, Mareš – Petr, Kuncl, T. Rada.
Diváci: 1238.
Dukla: F. Rada – Romera (73. Božič), Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek – Hlinka, Ouedraogo (88. Marek), Marek Hanousek – Berger, Pospěch, Mareš (81. Černý). Trenér: Kozel.
Slovácko: Heča – Kuncl, T. Rada, Košút, Reinberk – Diviš (84. Havlík), Petr, Šumulikoski, Valenta, Kerbr – Došek. Trenér: Habanec.