18
fanoušků

Béčku Slovácka závěr podzimu nevyšel, padlo v Prostějově

19.11.2012, pondělí, 09:56

Jediný bod z posledních čtyř zápasů uhráli svěřenci Jana Palinka. Nepovedený závěr podzimní části MSFL potvrdila záloha Slovácka na půdě favorizovaného Prostějova, kterému podlehla 0:2. Už ve 3. minutě si vstřelil hostující obránce Jeleček vlastní gól. Druhou branku Prostějova přidal ve 34. minutě exslovácký Zelenka.

Na fotbalisty 1. SK Prostějov čekal v sobotním odpoledni poslední zápas podzimní části sezony. Na svém trávníku přivítali rezervu Slovácka a snažili se pojistit druhou příčku průběžné tabulky, což se domácímu celku povedlo, díky výhře 2:0.

Hned začátek zápasu přinesl rozhodující okamžik. V třetí minutě zahrával Prostějov přímý volný kop, balon se dostal do skrumáže před brankářem hostů Hečou a obránce Jeleček si dal vlastní gól. Branka byla oficiálně připsána Petru Papouškovi. 1. SK se po dvou zápasech opět dočkalo vedení.

„První gól byl důležitý. Nám se moc nedaří střelecky, takže nám pomohlo štěstí a trošku nás uklidnilo," líčil asistent trenéra Roman Popelka.

V první polovině předváděli svěřenci trenéra Jury fotbal na který jsme od nich zvyklí. Branku hostů postupně ohrožoval ostrostřelec Machálek i jeho kolega z útoku Pospíšil. Pozornost gólmana Heči několikrát vyzkoušel i Lukáš Zelenka, přesto byl stav i nadále jen 1:0. První vážnější šance hostů přišla až ve dvacáté třetí minutě, kdy Zdeněk Šturma vystřelil na Burešovu svatyni. Prostějovský brankář byl však pozorný a krásnou robinsonádou míč vyrazil. Po hluché části hry přišla další domácí radost. Zelenka zpracoval přihrávku ve velkém vápně a z levé strany neomylně trefil k pravé tyči. Domácí vedli 2:0. Hráči 1. SK byli i nadále při chuti, ale ani Machálkovi ani Pospíšilovi se už nedařilo gólově prosadit, a proto do šaten odcházelo s dvoubrankovým náskokem.