04.02.2024
30.11.2023

Trenér Habanec slaví narozeniny. Potěší ho Slovácko body?

22.09.2012, sobota, 08:44

Když 22. září 2007 slavil fotbalový trenér Svatopluk Habanec 37 let, prohrálo jeho Ústí nad Labem druholigový zápas na Julisce s Duklou Praha 1:2. Habanec věří, že od hráčů Slovácka dostane ke svým dnešním 42. narozeninám lepší dárek než před pěti lety.

"Vítězství by bylo hezké, ale nejdůležitější je stejně zdraví," řekl před dnešním domácím utkáním s Jabloncem, které přesto pro něj bude slavnostnější než jiné. "Z Brna přijede táta i sestra, fandit budou i obě dcery."

Habancovi dělá jeho nový tým zatím jen radost. Od té doby, co ho převzal, zvítězilo Slovácko ve všech čtyřech soutěžních duelech a díky šňůře čtyř ligových zápasů bez porážky se z posledního místa vyhrabalo už na osmé.

"Je to dobrý počin, otázkou ale je, co udělá s psychikou mužstva," přemítá Habanec. "Moc dobře vím, že stejně jako jsme rychle na hrušku vylezli, můžeme z ní spadnout. Cítím ale, že v týmu je pořád chuť vítězit."

Fakt, že Jablonec v Uherském Hradišti nebo dříve ve Starém Městě nikdy v historii samostatné české ligy nevyhrál, ho neuklidňuje. "Statistika je jedna věc, realita jiná. Jablonec patří mezi nejsilnější týmy ligy," podotkl Habanec.

• peetrs - 23.09.2012, neděle, 16:44
    (0)

TRÉŇO VŠECHNO NEJLEPŠÍ...

• Jerry1984 - 23.09.2012, neděle, 14:18
    (0)

musím uznat, že náš nový styl se mě líbí.. v podstatě se těším na hru v dalším zápase.. v Plzni nečekám nic, a doma se Slávkou by jsme něco mohli uhrát, vzhledem k tomu jak útočně aktuálně hrajem..

• None77 - 23.09.2012, neděle, 13:30
    (0)

To Babu: Jablonec tady zahrál asi nejlepší zápas co tu v posledních letech hrál. Když vzpomenu, jak utrápeně tady hráli dvakrát pod Komňackým a jak hráli včera, tak včera se většinu zápasu hrál fotbal oboustraně. K tomu pomeznímu, že byl a je idiot jsme viděli všichni, ale nic s tím neuděláme. Ikdyž Táborský je všeljaký, tak to v té televizi na konci shrnul dobře. Ano, otázka je, co pomezního vedlo k tomu, že sporné situace řešil ve prospěch bránícího mužstva???Došek byl druhý polčas hodněkrát metr i více za obráncema aněkolikrát si to fakt nepohlídal, ale to je úplně jedno.To, co tady zahrál Jablonec, je to, proč hrají na špici. Uhráli si to takticky, přežili náš tlak a využili našeho několikaminutového útlumu. Fakt bude důležité, aby za dva týdny byl Rada po prvním poločase na tribuně a my vedli 3:0.

• Babu - 23.09.2012, neděle, 13:12
    (0)

remíza zasloužená? děláte si prdel? Podle mě sme měli vyhrávát 3:0 v prvním poločase, protože kdyby tam nemával jak na nádraží, tak dáme klidně dva góly a víc. Jablonec hrál dobře? No byla sem asi na jiném zápase, protože podle mě tu Jablonec zatím zahrál ze všech nejhůř, možná po Boleslavi. A ofsajdy neřešit? Takže si necháme srat na hlavu a budeme dělat, že se nic nestalo? Jak k tomu ti hráči přijdou? Došek se při jedné akci podíval doprava a doleva na svoje obránce, za sebe, kdo na něho kope a před sebe, jestli není vystrčný a dřív, než zasáhl balón, tak nádražák zas mával.. mně to leží v žaludku teda!!!

• None77 - 23.09.2012, neděle, 13:08
    (0)

To Buchlov: Ofsajdy řešit, neřešit. Stejně s tím nic neuděláme a naplákání akorát zbytečně nahrává idiotům, kteří zveličí vše, co se vždycky na stadioně stane.V tom hnoji, v kterém je celá liga je to stejně jedno. Na druhou stranu,ten zápas skutečně rozhodl druhý poločas, Jablonec začal trochu víc běhat a hrát a nám nepomohla ta mokrá tráva.Na druhé straně ten pomezní asi jednou nebo dvakrát nemávl náš několika metrový ofsajd, takže nějaký Kocián ať jde do 3,14če. Škoda toho, že to bylo doma, ale jinak fakt dobrý výkon. A skutečně, po 4 zápasech je vidět změna, hlavně ve snaze hrát po zemi a pohybovat se po hřišti s vědomím, kde jsou ostatní hráči.

• Buchlovjak - 23.09.2012, neděle, 12:45
    (0)

Cerviku, ono je to dané tím že nás pan sudí nepustil ke střele na branku...

• cervik - 23.09.2012, neděle, 12:38
    (0)

Nula střel mezi tyče,to je jak náš národák.Jinak Melichárek nás držel dlouho,škoda.Bodík by se šikl

• Buchlovjak - 23.09.2012, neděle, 12:38
    (0)

None77: já bych ty ofsajdy řešil...bylo to podle předem jasně daných notiček...od 60 minuty jsem ho pak sledoval a už nemávl nic špatně....je to parchant na entou který nám dojebal už zápas v olmiku..jen mě mrzí že jsme ho nešli sledovat od začátku zápasu...hnůj aby se na tebe vysypal Kociáne....

• None77 - 23.09.2012, neděle, 11:33
    (0)

Zůstával bych v klidu, ofsajdy neřešit. Nutno podotknout, že Jablonec tady ze všech svých utrápených výkonů za poslední roky odehrál nejlepší zápas. Remíza by byla spravedlivá, ale jednou prohra přijít musela. Výkon byl velmi slušný, rozhodla taktická zkušenost a vyzrálost Jablonce. Nám taky neseděl mokrý trávník, ale přesto všechno snaha o kombinační hru a hlavně tlak v závěru, což ukazuje i na zlepšení fyzické kondice oproti dřívějšku. Důležité bude za dva týdny porazit ty sešívané žebráky.

• Šovkovskij - 23.09.2012, neděle, 10:58
    (0)

• Tempex - 23.09.2012, neděle, 10:07
    (0)

Kocián je ten samý zmrd co nám odmával ofsajd v Olomouci a nesignalizoval hlavnímu rozhodčímu nejjasnější ruku na světě domácího obránce v pokutovém území..

• jogurt - 23.09.2012, neděle, 09:39
    (0)

tech 11 ofsajdu, to je aj rekord ligy,ne? :D

• stolmor - 23.09.2012, neděle, 09:02
    (0)

RNA z toho 2 absolutně vymyšlené,4 úplně hraniční, což se má podle pravidel a podpoře útočné hry pouštět a 5 jich bylo

• RNA - 23.09.2012, neděle, 08:14
    (0)

11 ofsajdů v první půlce pro nás, a jestli se nemýlíl, tak ani jeden jablonecký druhý poločas. Kocián to odřídil parádně

• djkouba - 22.09.2012, sobota, 22:13
    (0)

škoda toho Kerbra no...na tu přední to bylo fakt bezúčelné...ale jinak určitě celkově výborný výkon, hlavně první poločas :) na tom mokrým se fakt moc fotbal hrát nedá...

• Jerry1984 - 22.09.2012, sobota, 21:29
    (0)

Pedro: protože to nedával na zadní tyč... za výkon tleskám, jen tak dál, už se těším na další mač

• Pedro - 22.09.2012, sobota, 20:46