27. 8. 2017
Fanoušci v zápase proti Olomouci

Slovácko remizovalo s Brnem. Opět bez branek

5. 3. 2017, neděle, 10:48

Série bezbrankových remíz nekončí. Ani ve třetím duelu fotbalistů Slovácka nepadl gól a diváci tak po utkání s brněnskou Zbrojovkou odcházeli zklamaní. Modrobílí na svém hřišti nevyhráli už posedmé za sebou, hosté zase jedenáctým nerozhodným výsledkem potvrdili pozici remízového krále nejvyšší soutěže.

1. FC SLOVÁCKO – BRNO 0:0

Zatímco po úvodním domácím duelu proti Jablonci si Šumulikoski a spol. za svůj výkon vysloužili potlesk a uznání, tentokrát to z jejich strany tak slavné ani zdaleka nebylo.

„Nezopakovali jsme výkony z předcházejících dvou zápasů. Byli jsme nepřesní, bázliví. Neplnili jsme taktické úkoly při vyhledávání volných prostorů. Náš projev byl hrozně zakřiknutý," nebral si servítky asistent trenéra Slovácka Michal Kordula, který opět zastoupil potrestaného kouče Stanislava Levého.

Hlavně v první půli se jim pohled na hrací plochu nemohl ani v nejmenším zamlouvat. Ve větrném počasí totiž diktovali tempo aktivnější Brňané. Nejblíže ke gólu měli po dvaceti minutách hry, kdy Heča nejprve vyrazil Ashiruovu střelu, následnou Škodovu dorážku srazil Břečka na břevno a další ránu lapil opět domácí gólman. Štěstí pak měli domácí při dalším pokusu Ashirua, který orazítkoval levou tyč.

„Vytvořili jsme si několik šancí, kdy jsme mohli náš tlak potvrdit brankou, bohužel se to ale nepovedlo," litoval kouč hostí Svatopluk Habanec, který se na Slovácko vrátil poprvé od svého letního odchodu do Brna.

Jeho bývalí svěřenci zahrozili až těsně před přestávkou, Břečkovu ránu akrobaticky zlikvidoval gólman Melichárek.

Po obrátce Slovácko zpřesnilo kombinaci a vytvořili si mírný tlak, do šancí se ale dostávalo jen ojediněle. Vlastně mělo jen jednu, ale zato stoprocentní. Po Navrátilově centru a voleji Havlíka už část publika zvedalo ruce nad hlavu, radost jim ale pokazil někdejší brankář Slovácka Dušan Melichárek, který reflexivně vytáhl balon na tyč a následně ho kryl.

„Nemyslím si, že bychom se ve druhém poločase nějak zlepšili. Měli jsme jedinou šanci, což je na domácí zápas hrozně málo. Šli jsme do zápasu s jasným záměrem vyhrát a získat konečně tři body, což se nám nepodařilo," řekl zklamaně Michal Kordula.

Jeho protějšek nebyl s druhým dějstvím rovněž spokojený. „Bylo tam hluchých dvacet minut. Slovácko drželo míč a přehrávalo nás. Nakonec jsme spokojeni s bodem, protože Havlík měl na noze branku, Melichárek nás ale v tomto okamžiku podržel. Chtěli jsme víc než remízu, ale v první půli jsme zazdili šance k tomu, abychom získali tři body," dodal Svatopluk Habanec.

Rozhodčí: Franěk - Mokrusch, Urban. ŽK: Civič, Břečka, Tetteh, Hofmann - Jablonský, Přichystal. Diváci: 5019. Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič - Šumulikoski - Navrátil, Havlík, Machalík, Tetteh (75. Biolek) - Koné (82. Zajíc). Trenér: Kordula. Brno: Melichárek - Šural (23. Štohanzl), Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Polák, Zavadil - Ashiru (82. Přichystal), Škoda, Lutonský (84. Tašči)- Řezníček. Trenér: Habanec.

HLAVNÍ MOMENT: Melichárkův reflex - Pokud by pohotový volej Marka Havlíka po Navrátilově centru deset minut před koncem rozvlnil síť, aspirovala by tato trefa minimálně na gól měsíce. Jenže levá ruka brněnského gólmana Melichárka se vymrštila jako chapadlo a na ukazateli skóre zůstaly svítit dvě nuly.

ČÍSLO UTKÁNÍ: 5 - Už popáté v historii neviděli fanoušci při duelu mezi Slováckem a Brnem ani gól. Na nejčastější výsledek 1:0, kterým vzájemné souboje skončily šestkrát, tak už bezbrankové dělbě bodů schází jediný zápis.

MUŽ ZÁPASU: Musefiu Ashiru- Brněnský štírek dělal domácí obraně velké starosti. Hlavně Eldaru Civičovi se o nigérijském záložníkovi bude možná i zdát. Přestože sám patří mezi velmi rychlé hráče, na černý expres jednoduše nestačil.