15.02.2024
04.02.2024

Slovácko - Baník 2:0, cenné vítězství domácích započal parádní střelou Havlík

27.11.2023, pondělí, 08:00

Druhé vítězství v řadě a významný posun v tabulce. Fotbalisté Slovácka doma v šestnáctém kole Fortuna ligy porazili 2:0 ostravský Baník a posunuli se na průběžné třetí místo. V první půli se famózně z dálky trefil Havlík, druhý gól přidal hlavou Cicilia.

Slovácko tak zvítězilo podruhé v řadě a na třetí pozici vystřídalo olomouckou Sigmu. Baník zůstává na sedmém místě, z posledních pěti zápasů prohrál třetí.

Ostravští od října porazili jen Teplice (1:0) a Karvinou (3:1), v utkání se Spartou sice dominovali, gól ale ani přes výrazný tlak nevstřelili. Proti Slovácku si vypracovali jen jednu jedinou střelu na bránu.

„Od poloviny první půle jsme Baník do ničeho nepustili a vyhráli jsme zaslouženě. Eliminovali jsme jejich přednosti, neztráceli jsme balony,“ řekl na tiskové konferenci trenér domácích Martin Svědík.

„Já jsem z výsledku i výkonu hodně zklamaný. Prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme u nich pozdě. I přesto jsme měli několik brejkových možností, ale ani ty jsme nedotáhli. Slovácko vyhrálo naprosto zaslouženě,“ přidal ostravský kouč Pavel Hapal.

Od úvodních minut se ve výborné kulise hrál oboustranně pohledný a útočný fotbal s přímočarou snahou o zakončení. První šanci si vytvořili domácí, když Havlík vyslal po levé straně do brejku Jurošku, který v plném sprintu přestřelil Letáčkovu branku.