34
fanoušků

Příbram - Slovácko 0:3, body po osmi prohrách, góly padaly po půli

3. 11. 2018, sobota, 19:25

Fotbalisté Slovácka vyhráli po osmi porážkách vyhráli, ve 14. kole Fortuna ligy zvítězili v Příbrami 3:0 a odlepili se z poslední příčky tabulky. Nováček podlehl počtvrté za sebou, skóre z těchto zápasů má 1:18.

Příbram po slibném úvodu sezony se propadá a klesla na dvanáctou příčku. Slovácko se po sérii porážek konečně zmátořilo.

Příbramský kouč Csaplár po posledních špatných výsledcích udělal hned čtyři změny v sestavě. Na lavičku usedl i kapitán Skácel, naopak poprvé v základu dostal šanci Pejša. Domácí byli v úvodu výrazně aktivnější, ovšem ve finální fázi se trápili.

V 16. minutě mohli jít do vedení hosté, když po chybě domácí obrany běžel sám na branku Zajíc. Udělal kličku gólmanovi Kočímu a spadl, sudí Houdek to místo faulu posoudil jako simulování a dal Zajícovi žlutou kartu.

Vzápětí měla největší šanci Příbram. Pejša po chybné rozehrávce soupeře vletěl do vápna a hledal volného Fantiše, přihrávku k němu ale neprocpal. To se povedlo až Hlúpikovi, jenže Fantiš místo střely z první do odkryté branky míč ještě zpracovával.

V příbramské sestavě byl hodně vidět Voltr, který už v úvodu nebezpečně střílel, ale tečovaná střela skončila těsně vedle. Pak se dostal k nebezpečné hlavičce. Do poločasu ještě zahrozil Hlúpik, ale trefil jen brankáře Trmala.

Ve druhé půli zničehonic udeřilo Slovácko. Míč ve vápně propadl v 50. minutě k Zajícovi, který zachoval klid a uklidil balon do protipohybu brankáře. Vstřelil svůj první ligový gól od března.

Příbramští se pak snažili o vyrovnání, ale dobrou střelu Voltra vytáhl zpod břevna Trmal. Víc si už domácí nevytvořili. Naopak pět minut před koncem utekl hostující Kuchta, nahrál před branku, kde Tregler nedokázal zažehnat nebezpečí a Sadílek rozhodl. V nastavení pak po brejku přidal třetí gól Slovácka Kuchta.

Tým z Uherského Hradiště vyhrál vzájemný zápas počtvrté za sebou navíc bez inkasované branky, Příbram mu nedala gól už 427 minut.